Orders over $75 ship free from farms & butchers in your region!
Enter your zip code for the most accurate shipping info!

Your location Change Location
Duroc Pork Griller's Bundle The perfect bundle to keep the grill full.  2 packages of traditional brats (6/pack) 2 philly and swiss cheese brats (6/pack) 2 traditional bratwurst patties (4- 1/3 pound patties/pack) 2 packages of thick cut Iowa Pork Chops (2 chops/pack)
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$160.00
In stock
 
+
Red, White & Blue Bundle Get ready for your backyard grilling with this easy bundle that's sure to satisfy everyone! A variety of brats, patties & hot dogs - you can't go wrong! Bundle includes:  *12 Classic Pork Brats *8 -1/3# Beef & Bacon Hamburger patties *4 All...
Fulfillment OptionsShips from Iowa, Local Pick-Up
$80.00
In stock
 
+
Bone-In Turkey Breast This is the perfect alternative to cooking a whole bird, any time of the year. Pasture raised at Golden Prairie Turkey farms in Manson, Iowa, this bone-in turkey breast is best prepared oven-roasted or on the smoker. Average of 10-12 lbs each.  Pasture-raised turkeys are nutrient dense, deliver high quality flavor, cook faster, and you are supporting a humane life for the birds. Average of 10-12 lbs each. 
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$45.00
In stock
 
+
Free shipping
One Son's Farm Gift Certificate We've got the perfect gift for every occasion - a One Son's Farm gift certificate! This gift certificate can be used to purchase meat online from  Recker Farms! (To purchase a gift certificate that can be used with any of our farms or butcher shops, click here! ) Makes a great gift for: the one who loves meat (obviously) the one who shops local the one who doesn't need any more  stuff the college student the newlywed the inlaws the foodie you!   Just add to the cart and leave a note to the lucky recipient at the checkout. After purchase, your gift card will be emailed to you within 24-48 hours. At that point, you can print it out or forward it to the recipient.
Grass Finished or Grain FinishedGrain Finished Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$25.00
In stock
 
 
Pasture Raised Poultry Holiday Bundle A festive feast of succulent, tender poultry raised on open pastures. Enjoy a centerpiece turkey and an array of chicken cuts, all raised in the sunshine on our small farm.
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$8.00
In stock
 
+
656F4E7E6A8FA
Berkshire Pork Breakfast Sausage Patties Start the day of right with our delicious Berkshire Pork Breakfast Sausage Patties. These patties are sure to be a hit on your breakfast table. It comes with the peace of mind of knowing your delicious meal was made with meat from pigs that were raised using traditional, sustainable farming methods to ensure the highest quality of meat.
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$8.50
In stock
 
 
Over the Moon Monthly Meat Subscription Over the Moon's Premium Meats delivered right to your door in a convenient subscription model.   Our monthly meat boxes include a farmers choice of premium selection of our pasture raised poultry, heritage breed Berkshire pork, and Gilbarter Family Farm’s beef.  This box is available in Economy (7-10 lbs) or Family (11-15 lbs) size.  Please note that we are always happy to exclude a specific species or take note of your own preferences! You can let us know in the comment section of your sign up or send us an email. 
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa Choose OptionEconomy
$110.00
In stock
 
 
Ground Beef Versatility makes ground beef ideal for dishes such as burgers, tacos and meat sauce. Perfect for breakfast, dinner and everything in-between. Each package is approximately 1 lb. 
Fulfillment OptionsShips from Iowa, Local Pick-Up
$12.00
In stock
 
+
Chorizo Inspired Ground Sausage Our Chorizo Inspired Ground Sausage is the perfect blend of bold and spicy seasonings, adding the perfect kick of flavor to any dish! Each package is approximately 1 lb.
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$8.50
In stock
 
+
Teriyaki Pork Snack Sticks Grab and go pork snack sticks are a great snack anytime or anywhere. Great protein source for active families at home or on the road!
Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$10.00 $6.50
You save: $3.50
 
Out of stock
1/8 Beef [DEPOSIT] Our 1/8 beef share is a great way to get beef in bulk while knowing exactly what you’re getting. These are great if you don’t want to deal with processing instructions or don’t have enough freezer space for a quarter beef, but would like a nice variety of meat to fill your smaller freezer. You will receive the following cuts (approximately 65 lbs of beef): 4 bone in ribeyes 4 t bones 4 top sirloin steaks 4 assorted roasts 1 brisket 30 lbs ground beef 6 tenderized round steaks This price is the deposit only. You will be invoiced for the remaining $449 when you receive your order. $499 / 65 lbs = $7.68/lb *Delivery and shipping are available for an extra charge and that will be added to the final invoice*
Grass Finished or Grain FinishedGrain Finished Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$50.00
In stock
 
+
1/4 Beef [Deposit] Price is for deposit only and does not include processing fees. You are responsible for the processing fees when the beef is picked up at Tiefenthalar's in Holstein, IA and will pay those directly to the processor. Once the deposit is made we will contact you to arrange a processing date. You will be responsible for paying the remaining balance of the beef on the day the animal goes to the processor. The price breakdown for a 1/4 beef is as follows:  Quarter Beef  -  $630 *Processing fees  not included in above price* This will yield roughly 132.5 lbs in your freezer.  Processing will be in addition to price above and paid to the processor directly at the time of beef pick up ( approximate processing cost = $300*)   $630 (cost of calf) + $300 (approximate processing cost) = $930 (approximate total cost) $930(approximate total cost) / 132.5 lbs = $7.01/lb (Includes all steaks, ground beef, roasts, etc.)   *Processing costs will vary depending on how you want your beef prepared.   You will receive an invoice for the final charge of $530 on the day the animal goes to the processor.    *Delivery and shipping are available for an extra charge and that will be added to the final invoice*
Grass Finished or Grain FinishedGrain Finished Fulfillment OptionsLocal Pick-Up, Ships from Iowa
$100.00
In stock
 
+
Show another 12 products
Product filters
Farmer or Butcher
    Show all (49)

About the ChopLocal Marketplace

ChopLocal is an online farmer's market for beef, pork, chicken, turkey, lamb and other meats, directly from farms and small butcher shops.

How to Order your Farm to Table Meat

Check out the local farms and butcher shops here and choose "pick-up" at checkout.

OR fill up your cart with $75 in meat from a single farm or butcher shop in your region and have your order shipped for free right

 to your doorstep!

 

Come Chop With Us!

Are you a farmer or butcher who wants to sell meat on ChopLocal?

Looking for educational resources to help you with your meat marketing?

sell meat online learn more